Alusvedēja mājas alus blogs. Vēl viens veids kā mājās brūvēt mājbrūvētu alu.
Header

Ielīgošana Carnikavā

July 7th, 2015 | Posted by paasma in notikumi

Ir jau pagājis nedaudz laiks, kopš Līgo diena ir pagājusi, tomēr atmiņā virmo vēl tās pozitīvās atmiņas par ielīgošanas pasākumu Carnikamā š.g. 20.jūnijā.

Piedāvājums bija diezgan vēlu – palikušas vien 2 dienas līdz pasākumam. Sākumā mani nevilināja šī piedalīšanās, tomēr par spīti visam Sergejs piekrita piedalīties un es ar bērniem tikai atbalstījām viņa lēmumu.

Iepriekšējā vakarā rosība mājās noritēja pilnā sparā. Apdomājām variantus kā apmeklētājus piesaistīt, ko pastāstīt, ko parādīt, turklāt ko dot degustēt bija vairāk kā skaidrs. Sagatavojām kārbiņās dažādus alus brūvēšanas izejmateriālus (dažādus iesalus, raugus un apiņus), iekārtas tika vilktas laukā no dažādiem mājas stūriem, kuri kādu laiku netika izmantoti. Smējāmies, ka nepieciešama check list, bet tāds bija tikai man ne Sergeja iekārtām u.c. līdzi ņemajamām lietām. Un atkal pārņem skumjas, ka mājās nav printeris, jo nākas rakstīt ar roku dažādos nosaukumus. lietām, lai nav katram jāstāsta kas tas vai tas ir.

Laikapstākļi mūs lutināja un saulītē varējām baudīt jauko atmosfēru Carnikavā, baudīt piedāvātās izklaides un vienkārši labi pavadīt laiku.

IMAG1764 IMAG1767 IMAG1766 IMAG1774 IMAG1778

Gluži “Aldara padomi” nebija piemērots nosaukums. Atbilstošāks būtu bijis vienkārši “Aldaris”. Daudziem, diemžēl, tas asociējās ar uzņēmumu “Aldaris”. Bija apmeklētāji, kuriem ieinteresēja kā mājas apstākļos var uzražot baudāmu alu, citi atkal vienkārši baudīja mūsu līdzi paņemto Summer ale un Roasted Porter. Ale-s ietestēja jaunuzmeistaroto dzesēšanas ierīci, kurai tika izmantota aukstumkaste, pāris šļauciņas, krāniņš, gāzes baloniņš un, protams, alus kegs. Kā papildus variants, tika sagatavots arī elektrību patērējošais dzesētājs, kuru nemaz nevajadzēja izmantot.

IMAG1606

Kamēr Sergejs izglītoja interesentus, es ar bērniem apstaigāju teritoriju un uzzinājām visādas interesantas lietas. Apmeklējām Carnikavas Novadpētniecības muzeju. Bērni uzzināja jaunas lietas par zvejniecību, iepazinās ar vērpjamo ratiņu. Papildus aldara informācijai, ikviens varēja uzcept pīrāgus, kult sviestu, pielikt roku siera siešanā, pīt vainagus, uzklausīt pirtnieka ieteikumus

IMAG1777 IMAG1773 IMAG1772

IMAG1771 IMAG1770

Dienas izskaņā skatījāmies Rūdolfa Blaumaņa izrādi “Zagļi”. Pēc kura turpinājās Jāņu dziesmu dziedāšana, pa dienu sagatavoto ēdienu ēšana.

Vairāk bildes no pasākuma šeit

 

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *