Alusvedēja mājas alus blogs. Vēl viens veids kā mājās brūvēt mājbrūvētu alu.
Header

Mājbrūvētāju alus parāde, Blome 2015

May 13th, 2015 | Posted by paasma in notikumi

Kā jau katru gadu, arī šoreiz maija mēnesis nepaiet bez ikgadējā lielākā mājbrūvētāju alus pasākuma, kurš šogad notika Blomē. Uzreiz, pēc pērnā gadā notikušā pasākuma Odzienas muižā, bija skaidrs, ka šādā pasākumā ir jāpiedalās, ja ne konkursos, tad vienkārši lieliski pavadot laiku. Tāpat laicīgi apspriests tika par nākamo pasākumu un konkursu. Tā kā līdz šim IPA nav mūsmājās iecienītā alus šķirne, tika nolemts izsludinātajā konkursā nepiedalīties. Bet par pārējiem notikumiem Blomē, varat lasīt zemāk.

alusvedejs

Piektdienas vakars sākās ar mantu kravāšanu, lai sestdienas rītā “kā ceļas, tā veļas” . Domāts – darīts, un norunātajā laikā esam Jelgavā pēc Egīla (egy4) un drīz vien esam paņēmuši bērnu piepūšamo atrakciju (par šo Linards piesolīja aliņu. Žēl, ka alusvedējs nepadalījās ar sievu). Nākamā gala pietura – Blome.

Ar visiem ceļa remontiem, ieradāmies plānotajā laikā. Tauta nedaudz iesilusi, atklāšana vēl nav bijusi, kā arī daži ierodas pēc mums. Tā tad neko neesam nokavējuši, tieši laikā. Iznesam savu vienīgo alu (Rupjmaizes – alusvedēja sievas pirmais vārītais alus) uz simpātiju galda, kurš pārpilns visādu šķirņu alu.

alusvedejs alusvedejsalusvedejs

Prieks, ka sadalīts pa zortēm (gaišie lāgeri, gaišie eili, kviešu ali, tumšie ali, rūgtenie ali, īpašie ali un dažādi). Alusvedēja acis zib uz tumšajiem, bet sievas uz gaišajiem eiliem. Jāķeras tik pie garšošanas.

alusvedejs

Mārtiņš (MartinsK) pasludina pasākumu par atklātu. Urrā!

alusvedejs

Īsa instrukcija simpātiju konkursam, kura kapteinis ir Andis (AndisL).

Pirms varam sākt baudīt burvīgo laiku, gardus un ne tik gardus alus, čalošana par un ap aliem dzirdama ik uz soļa, kā arī tiek pastāstīts par IPA un tās vēsturi. Kamēr tiek izglītoti interesenti vēl ar snaptest.lv pribambasiem un bruvepats.lv iekārtām, bērniem nav miera un jāizstaigā teritorija. I nemaz nebija nojausmas, ka te ir tik interesanti ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem – aitas, truši, batucis un piepūšamā atrakcija. Teritorija plaša, tāds miers un pozitīvs noskaņojums šķiet bija visiem.

alusvedejsalusvedejsalusvedejs

Arī šajā gadā par slinku bijām piedalīties kādā konkursā. Nākamajā gadā gan kāds no mums ņems dalību tajos (visdrīzāk sieva). Ja Odzienā nebija ne jausmas par dažādu konkursu esamību, tad tagad viss bija acu priekšā, rupors ik pa laikam atgādināja par šīm aktivitātēm, bet saulīte tā sildīja, ka žēl alusvedējam bija zaudēt vietu savā ieņemtajā vietā.

20150509_AlusFestivals_Blome_42KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Pilnai laimei alus blakus, sieva blakus un bērni redzes lokā. Vēl tik var vēlēties kādu uzkodu. Bet par to padomāts, protams, ir. Drīz tiek kartupelīši ar kotletēm un kāpostu salātiem. Ēdiens pazūd nemanot vēderos.

alusvedejs alusvedejs alusvedejs

Ja jau par ēšanu, tad vakariņās tika garda zupa un negaidītās vēlajās vakariņās supergardas kartupeļu pankūkas un brokastīs pārsteidza ceptās olas un desiņas.

alusvedejs alusvedejs

Laiks ritēja nemanot, kad pienācis vakars un konkursu noslēgums. Alusvedēja sieva tiek ierauta simpātiju konkursa balsu skaitīšanā un diplomu rakstīšanā. Pamatīgi atbildīgs darbs, roka atradinājusies no diplomu rakstīšanas. Labi vēl, ka skaitļi nav sveša lieta. Paliek mājas darbs – apkopot kometārus par simpātiju aliem.

Ne visiem sestdiena beidzās pusnaktī. Kādam diena tikai turpinājās svētdienā, veicot kādus izturības paņēmienus, veicot aptaujas par to, kādā veidā tiek veikta pannas gatavība, lai uz tās gatavotu ēst, kāds naktī bija pamanījies iestrēgt neaizslēgtā pagrabā, kādam bija grūtāk, kādam vieglāk pēc šāda pasākuma.

alusvedejs alusvedejs alusvedejs

Rezumē par pasākumu: nepiespiesta, brīva gaisotne, ar lielisku kompāniju. Apdomātu IPA konkursu. Simpātiju konkursa galds ar dalīšanu pa šķirnēm bija baigais bonuss – nebija jācilā pudeles pret gaismu, lai saprastu vai tas ir gaišais, vai tumšais aliņš. Košļātājos un ošņātājos ir jābūt tomēr kādai saprašanai, bet tas ir sava veida izaicinājums sevi pārbaudīt un katru gadu viņš šķiet arvien vilinošāks. Visas pārējās aktivitātes tikai papildināja izzinošo vilinājumu aktivizēt. Pietrūka personu identificēšana, jo mēs forumā visus zinam pēc nikiem un reti, kuram atceramies vai zinam vārdu. Vēl klupšanas akmens ir tautas vērtējumi, kas sastāda 40% no kopējā apmeklētāju (pieaugušo) skaita. Bet kopumā pasākums izdevies un pozitīvas atmiņas paliek.

alusvedejs

Uz tikšanos kādā no šīs vasaras pasākumiem un nākamgad ikgadējajā mājbrūvētāju pasākumā!

P.S. Apmeklētāju un alus aptuvena statistika:
~60 pieaugušie, ~20 bērni
Alus ~380L, šķirnes ~99

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can leave a response, or trackback.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *