Alusvedēja mājas alus blogs. Vēl viens veids kā mājās brūvēt mājbrūvētu alu.
Header

Alus un Steiku vakars NE Jelgavā

March 30th, 2016 | Posted by alusvedejs in notikumi

Lieldienu brīvdienās, 26.03.2016 notika trešais Jelgavas mājbrūvētāju saiets. Sākuma pasākuma vieta bija paredzēta Jelgavā Kārklu muižā. Tomēr Kārklu muižas saimnieks pēdējā brīdī atteica mums telpas, aizbildinoties ar ļoti apšaubāmu leģendu, tāpēc tas pārcelās uz NE-Jelgavu. Dzīvē viss kaut kas gadās un plāni mēdz mainīties, bet kārtīgs namatēvs būtu runājis skaidru valodu, nevis izdomājis maz ticamas pasakas.

Šoreiz pasākumam laicīgi tika piedomāts par tematisko pusi – “Alus un Steiku” vakars. Lai nu kāds tur būtu Kārklu muižas saimnieks, bet gaļa (nebūt ne lētākā) jau bija iegādāta un pasākumam bija jānotiek.

Pasākumu glābt pieteicās AndisL, tāpēc šoreiz pārcēlāmies uz Bērzes muižu Jelgavas novada robežās. Neskatoties uz dažu indivīdu lielo neapmierinātību ar paša izdomātu pasākuma datumu, kurā pašam ir ieplānotas citas aktivitātes, pasākums izdevās. Dalībnieki bija ierasti kuplā skaitā (Andis ar ģimeni, Speciālists, Zux, Egils, Alusvedejs ar sievu, Linards ar sievu, Renārs ar ģimeni, Kalēju alus 2 pārstāvji un viņu šoferīte Iveta, Agnis, kā arī Mākslinieks ar 2 mūzām). Alus bija vairāk kā parasti un nācās vest mājās. Jādomā tas tāpēc, ka pagājušā pasākumā izdzērās viss pa tīro. Vienīgi ar alus aprunāšanas protokolēšanu bija pašvakāk – protokolētāja atradās siltās telpās kopā ar tiem, kuri vēlējās atrasties siltumā un komfortā, bet alus ārā uz terases ar daudzajiem alus malkotājiem.

Pasākumu bildēs iemūžināja vairāki. Speciālista bildes šeit. Mana īsfilma šeit. Ja vēl kādam ir, var padalīties ar iemūžinātajiem kadriem komentāros.

Man personīgi prieks par to, ka šoreiz neierasti kupli tika pārstāvēti tieši tumšie ali un starp tiem visiem mans aliņš tika nokristīts par “Ginesiņu” un atzīts par labu esam. Mēģinājām sarīkot degustācijas konkursu vai var atpazīt īsto Guinness.  Salēju oriģinālo Īrijas Guinness no bundžiņas un manējo blakus glāzēs un devu degustēt. Diemžēl pasākums izgāzās, jo tauta spēja noteikt īsto Guinness, paskatoties vien uz putām un pat nenogaršojot. Slāpekļa bumbiņa bundžiņā atstāja biezu, baltu putu kārtu uz īstā Guinness glāzes. Manam puta ir brūnganā krāsā. Kā daži teica, ka nezinātāji nepateiktu kurš ir kurš.

Ēdiens bija vairāk kā vajag. Nekādi nevarējām to visu apēst. Saimniecei droši vien vairākas dienas nenāksies gatavot. Gaļa bija pārstāvēta dažāda un ekskluzīva. Visupirms jau speciāli pasākumam iepirktā gatavināta liellopa steika gaļa. Vēl Speciālists bija sarūpējis gabaliņu nomedīta aļņa un vistas sašļiku. Piedevām vēl Kalēju atvestais šašļiks. Diemžēl nāksies atzīt, ka steika pagatavošana mums necik labi nepadevās, bet viens otrs gaļas gabaliņš bija sakožams.

Neiztika bez sarunām: par dezinfekciju, ārzemēm, litrāžas atzīmēm grāpjos, aliem, nākamajiem pasākumiem, pavasara vārīšanas pasākumu pie Žuka, alus vārīšanu, temperatūru salīdzināšanu, siltumnīcām, “vai alus garša mainīsies, ja vārīs ar 1 vai 3 pauzēm” u.c.

Neliela daļa par dzertajiem aliem:

1. Anda kegs – pamatīga medicīna.

2. Alusvedēja kegs – atzīts par labu un pieprasīta recepte.

3. Linarda kegs – Zux ar pirmo alus glāzi dabūja pamatīgu zampu, ar ko aplēja Anda ceriņus. Svaigs alus.

4. Tēraudiņa alus ar kukurūzu un citronu – nav jūtama kukurūza. Labs.

5. MārtiņaK Aldara 2015.gada konkursa alus ar kaķi – leca ārā. Linards iedzerot pirmo malku: “Nekāda vaina!” Iedzerot otro: “Kaut kas tur nav!” un to izlēja uz Anda ceriņiem.

6. Anda vīgriezis – nekas baigi garšā nejūtas, smaržā gan jūtams vīgriezis.

Kā jau minēju, ka alus bija daudz. Bez augstāk minētajiem, bija vēl dažādi Tēraudiņa ali, Speciālista alus, Anda dažādi ali, Kalēju ali, Žuka defektētais alus, Viedu alus, Renāra Viedos vārītais alus, Renāra vestie komerciālie ali, Egila ali.

Ar šo vakaru, sanākšanas nebeidzas – plānojam nākamo. Tiek apspriesti 2 varianti: tuvākais aprīlī Miķeļa alus darītavā un jūnija sākumā Alusvedēja sētā. Jāseko kalendāram forumā.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *